S.G.V. VERLIEST SNEU MET 2-3 VAN AMICITIA VMC

Na weken van voorbereidingen begon het nu om het ecchie de competitie. We zitten in een nieuwe Zaterdag 4e klasse met bijna allemaal nieuw teams behalve Harkstede, het is derhalve van te voren altijd moeilijk inschatten hoe sterk de tegenstanders zijn maar dat is natuurlijk ook zo voor onze tegenstanders, na een aantal wedstrijddagen zal er al een stukje meer duidelijk worden waar we staan. Amicitia VMC werd in vele voorbeschouwingen genoemd als een potentiele titelkandidaat en S.G.V. wil graag in het linker rijtje eindigen. De formatie van de nieuwe trainer René Hulsebos was bijna compleet, alleen Ramon Dobma was er niet bij omdat hij donderdag op de training door zijn enkel zwikte.

Mooi was om Willard Bos terug te zien in de wedstrijd selectie, Willard heeft toch bijna 2! jaar nodig gehad om te herstellen van zijn kruisband operatie, toevalligerwijs was dat ook in een wedstrijd tegen Amicita dat hij geblesseerd raakte. In de beginfase was het aftasten van beide teams maar het was al te zien dat Amicitia een heel aardig elftal heeft met Arjan Wessels als veruit hun gevaarlijkste man, bij bijna alle gevaarlijke situaties was hij betrokken. Zo ook in de 7e minuut toen Arjan Wessels op links doorkwam maar Arjan Wessels knalde de bal voorlangs het SGV doel. Kort daarop de voorsprong voor SGV een mooie diepe bal kwam bij de snelle Junior Fanny Cisse, Junior legde de bal keurig op tijd breed voor de goed meegelopen Henk Jansma, Henk Jansma lepelde de bal beheerst langs de kansloze Amicitia keeper. 1-0.

Amicitia had in de 1ste helft de straffe wind mee en men probeerde een paar keer van afstand doel te treffen maar SGV keeper Vincent Dijk had daar goed het oog in en ranselde 2 x met een geweldige reflex de bal over het SGV doel. SGV kreeg op de rand van de 16 een vrije trap na een overtreding op Junior Fanny Cisse, Jos Hoeksema schoot de bal jammerlijk in de Amicitia muur. In de 18e minuut weer een mooie SGV aanval, Leo Fanny Cisse stoomde goed op door het midden en bracht met een mooie pass Henk Jansma in stelling maar de Amicitia keeper pakte de bal goed. In de 23e  minuut weer gevaar voor het SGV doel, Arjan Wessels speelde zich goed vrij maar zijn schot werd gepareerd door de voeten van de goed uitkomende SGV doelman Vincent Dijk.

Dan in de 29e minuut dan toch de 1-1, de manier waarop die goal gemaakt werd was een beetje schlemielig, de SGV verdediging werkte een bal niet goed weg, Arjan Wessels kreeg de bal met een gelukje mee en gaf de bal voor op de geheel vrijstaande Cees Jan Diepeveen,  die had dan ook geen enkele moeite om de bal in het lege SGV doel te schuiven. Dit was toch wel een grote tegenvaller want SGV deed goed mee met de vaardige Amicitia spelers en de wedstrijd was de eerste helft aardig in evenwicht. Arjan Wessels was echter een ware plaag voor de SGV verdediging en bracht mede door zijn fysiek de SGV verdediging een paar keer goed in de problemen. De rust brak aan met een tussenstand van 1-1 waar beide ploegen tevreden mee konden zijn. De tweede helft zou het allemaal anders lopen, Jos Hoeksema kreeg namens SGV nog een goede kans maar kon net niet bij de bal. Daarna was Amicitia heer en meester op het veld, men vond elkaar beter als SGV waarbij een paar spelers van SGV niet hun normale niveau haalden. Amicitia kreeg een paar aardige kansen en weer was het Arjan Wessels die daar bij was betrokken. SGV doelman Vincent Dijk hield met een paar aardige reddingen zijn ploeg op de been.

Toch ging het in de 67e minuut mis voor SGV, en weer was het een schlemielig doelpunt, een voorzet van wederom Arjan Wessels werd ongelukkig door SGV verdediger Jelte Bos in het doel gewerkt. 1-2 En zo stond SGV achter tegen een op dat moment beter spelend Amicitia. In de 67e minuut weer een kans voor SGV kwelgeest Arjan Wessels maar weer redde Vincent Dijk SGV. SGV probeerde druk te zetten op Amicitia maar in de tweede helft werd niet het niveau gehaald als in de voorbereiding en dat kun je je eigenlijk niet permitteren tegen Amicitia. Toch bleef SGV strijden voor een goed resultaat, de beloning kwam in de 78e minuut, een voorzet van Junior Fanny Cisse kwam precies terecht bij de 2e paal waar Jos Hoeksema de bal tegen draads inkopte, helaas voor SGV kwam de bal binnenkant paal het veld weer in, de attent meegelopen Kevin den Otter wilde bal bal in het lege Amicitia doel schieten maar werd daarbij onreglementair gestuit door een Amicitia verdediger, scheidsrechter Secer legde de bal op de stip en Jos Hoeksema benutte de penalty door de bal koelbloedig langs de kansloze Amicitia doelman te schieten. Amicitia probeerde de druk op de SGV verdediging te vergroten en er speelden zich een aantal benauwde momenten af voor het SGV doel maar echte kansen kreeg Amicitia niet meer.

Dan wordt het de 96e !!!!!!! minuut, een diepe bal wordt gegeven op Amicitia spits Arjan Wessels, de grensrechter van SGV vlagt voor buitenspel maar scheidsrechter Secer laat doorspelen, Arjan Wessels weet met deze kans wel raad en met zijn rechter chocolade been verrast hij met een schuiver SGV doelman Vincent Dijk 2-3. De rapen zijn daarna natuurlijk gaar want heel SGV claimde buitenspel, de uitleg van de scheidsrechter Secer op dat moment aan aanvoerder Jos Hoeksema van SGV was dat speler Arjan Wessels van eigen helft zou zijn gekomen, vriend en vijand waren daarover eens dat dit niet het geval was. Ook liep scheidsrechter Secer niet op 1 lijn dus kon hij waar hij op dat moment liep onmogelijk zien of het wel of niet buitenspel was…kortom SGV voelde zich hier benadeeld door de arbitrage. Kort daarop floot de verder prima leidende scheidsrechter Secer af en stond SGV met lege handen wat eigenlijk gezien de hele wedstrijd niet helemaal terecht was. Na afloop ging het natuurlijk alleen maar om dat ene moment, scheidsrechter Secer verklaarde later in de Bestuurskamer van SGV een heel ander verhaal als wat hij tegen aanvoerder Jos Hoeksema vertelde en dat is op zich toch wel opmerkelijk te noemen. Als je dan later hoort dat er 2 onafhankelijke personen waren die zich op gelijke hoogte bevonden als de grensrechter van SGV, die verklaarden dat het wel degelijk een paar meter buitenspel was dan wordt de kater nog groter.

Maar goed gedane zaken nemen geen keer en zo verloor SGV haar eerste wedstrijd in de 4e klasse C. Volgende week kan SGV zich weer revancheren dan wacht de wedstrijd tegen Boerakker uit het gelijknamige dorp. SGV moet dan maar proberen om daar een punt(en) te pakken. Trainer René Hulsebos was zeer teleurgesteld over de afloop van de wedstrijd, SGV heeft goed meegedaan en had misschien wel een puntje verdiend maar soms moet het ook een beetje meezitten. De leider van Amicitia was uiteraard zeer tevreden met de 3 punten maar moest toch ook wel toegeven dat het Amicitia niet tegen had gezeten in de wedstrijd gezien hoe Amicitia aan hun doelpunten kwam. Ook had de leider van Amicitia toch ook mooie woorden over SGV, SGV gaat zeker een goed figuur slaan in deze klasse….we zullen het zien de komende tijd.

X